O nás v médiích

Tachov získal dvanáct medailí

Tachov 20.4. 2016 - Plavci změřili síly o Tachovský pohár.

Plavecký klub Tachov pořádal 24. ročník Tachovského poháru a domácí závodníci vybojovali nejen medailová umístění, ale téměř všichni závodníci klubu zaplavali nové osobní rekordy. Domácí získali dvanáct medailí. Na bedně byli Denisa Katonová, Jan Barth, Tomáš Barth, Simona Katonová a Marek Seják.

„Poháru se zúčastnilo 200 plavců, s deseti oddílů, například z Plzně, Karlových Varů, Klatov, Sokolova, Prahy, Domažlic a Chebu. Plavali ročníky 2002 – 2009. V celodenním maratonu závodů bylo 1000 startů," poskytl základní informace jeden z pořadatelů Lenka Katonová, která plnila i roli jedné z trenérek domácího klubu.

„Jako host plaval David Kratochvíl v samostatné kategorii a za výkony a odvahu závodit se zdravými plavci si vyplaval kromě medailí, diplomů i tachovský pohár pro rok 2016," poznamenala na adresu nevidomého závodníka Katonová.

Závody zahájil a večer poháry a diplomy předával nejlepším plavcům starosta Tachova Jiří Struček.

„Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se na zajištění a organizaci pohárů podíleli, sponzorům, rozhodčím a také závodníkům za výborné výkony," dodala pořadatelka.

Nejúspěšnější plavci PK Tachov:

Jan Barth – 3. na 100m Znak (01:47,4). Tomáš Barth – 1. na 100 Znak (01:45,5). Denisa Katonová – 1. na 50VZ (00:40,6), 1. na 100 VZ (01:36,9), 1. na 50Z (00:47,30), 3. na 50P (00:53,8). Simona Katonová – 2. na 50P (01:41,7), 3. na 50VZ (01:05,8), 3. na 50Z (01:14,6). Marek Seják – 1. na 50VZ (00:41,4), 2. na 100 VZ (01:41,8), 1. na 50Z (00:49,5).

Autor: František Hlas

Katonová má stříbro a bronz

Příbram - Plavání: Ceny Příbrami se zúčastnili také závodníci z Tachova, M. Seják skončil třetí.

18.3.2016

Plavecký klub Tachov měl na Ceně Příbrami nejmladšího žactva tři želízka v ohni. Tachovská minivýprava přivezla domů dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

V Aquaparku Příbram, kde je pětadvacetimetrový bazén se šesti drahami, se představilo 350 závodnic a závodníků z 22 klubů. V kategorii ročník narození 2006, kde startovala Adéla Novotná, se sešlo 25 závodnic. V ročníku 2007 startovali Marek Seják a Denisa Katonová a tam byla konkurence 70 plavkyň a 50 plavců. Závodilo se v disciplínách 50m znak, prsa a volný způsob, 100m znak a prsa.

Všichni tři tachovští závodníci si vylepšili osobní rekordy.

Marek Seják se prosadil v disciplíně 100m prsa, kde v novém osobním rekordu vybojoval druhé místo. Na bednu se dostala také Denisa Katonová. Na 50m znak si vyplavala bronz. V závodě na 100m znak byla druhá, když si vytvořila zaplavala „osobák" (01:38,2).

„Můžeme být spokojeni. Radujeme se s medailí, ale všichni zaplavali i kvalitní výkony v podobě „osobáků". Teď se naši závodníci představí devátého dubna na domácích závodech," řekla trenérka Plaveckého klubu Tachov Lenka Katonová.